Rekuperatoriai

Norint sutaupyti šilumos energiją, intensyviai dirbančioms dažymo sienelėms komplektuojame rekuperacinę oro tiekimo sistemą. Šią sistemą galima sumontuoti ne tik naujose sienelėse, bet kaip priedą ir esamose dažymo sienelėse.

Plokštelinio rekuperatoriaus pagalba galima sutaupyti apie 50% šilumos energijos. Šio įrenginio viduje susikerta du skirtingų temperatūrų oro srautai. Išeinantis šiltas oras pašildo įeinantį šaltą orą. Taip panaudojama šiluma, kuri, be rekuperatoriaus, būtų prarasta. Rekuperatorių naudojimas dažyklose, kur visas pašildytas oras anksčiau buvo išmetamas į lauką, yra ypač ekonomiškai naudingas.

Rekuperatorių šilumokaičio medžiaga – aliuminis. Didinant atsparumą korozijai, galima naudoti aliuminį dengtą akriline danga. Tokie rekuperatoriai lengviau prižiūrimi, saugiau nuvalomos smulkios dažų dulkelės.

Projektuojant naujas dažyklas su karšto vandens kaloriferiais, reikia suprasti, kad rekuperatorius sumažina energijos poreikį iš katilinės per pusę, taip sumažėja perkamo katilo dydis, vandens vamzdyno dydis, montavimo kainos. Tai įrenginys, kurio nauda duoda grandininį taupymo efektą tiek montavimo, tiek naudojimo metu.