Šilto oro grąžinimo įrenginys

Dažymo sienelės išsiurbia didelį kiekį šilto oro ir tiesiog išmeta jį į lauką. Jeigu dažyklos įrengtos be šilto oro grąžinimo ar įpučiamo oro pašildymo, tokiu atveju darbuotojai kenčia nuo šalto oro, kuris skverbiasi į darbo vietą, kai dažymo sienelė išsiurbia visą šiltą orą į lauką.

Ką daryti, kai dažymo darbų nėra tiek daug, kad vertėtų įrengti šildymo sistemą ar rekuperaciją, ar nėra pakankamai lėšų įsigyti modernią šildymo sistemą?

Išeitis yra. Tiems, kurie dažo nedaug, ar neturi lėšų įsigyti šildymo įrenginio, siūlome šilto oro grąžinimo įrenginį “Žiema/Vasara”.

Tai oro grąžinimo sistema, pagrįsta principu, kad, šiltas oras su skiediklio garais, išmetamas į lauką tik tuo metu, kai dažytojas purškia dažus (laiko rankose pulverizatorių). Kai pulverizatorius pakabinamas ant jutiklio, speciali sklendė akimirksniu keičia oro kryptį ir šiltas oras iš patalpos grąžinamas per švaraus oro filtravimo maišą į cechą. Kol vyksta dažomų detalių padėjimo, nuėmimo, valymo darbai, ar maišomi dažai, šiltas oras lieka patalpoje. Taip sutaupoma net iki 70% šilto oro dažykloje, nes pagalbiniai darbai gali sudaryti daugiau nei pusę laiko, kuris priskiriamas paruošimo-dažymo darbams. Kaip žinome, niekas to pagalbinio laiko metu dažymo sienelės neišjunginėja ir šiltas oras būna išmetamas veltui.

Šilto oro grąžinimo įrenginys taip pat apsaugo patalpas nuo vakuumavimo, sumažina dulkių patekimą iš kitų cechų į dažyklą.